Fundacja Heros w ramach realizowanych projektów zatrudnia specjalistów takich jak:
- Doradcy zawodowi, którzy w trakcie porad indywidualnych opracowują Indywidualny Plan Działania osób z niepełnosprawnościami z uwzględnieniem predyspozycji i kompetencji oraz uwarunkowań zdrowotnych, społecznych oraz ekonomicznych.
- Pośrednicy pracy, których zadaniem jest udzielanie pomocy beneficjentom ostatecznym Fundacji w znalezieniu odpowiedniego zatrudnienia i utrzymaniu go, zaś pracodawcom
w znalezieniu odpowiednich pracowników. - Trener pracy, który wspiera beneficjentów ostatecznych w podjęciu i utrzymaniu zatrudnienia poprzez umożliwienie im samodzielnego podejmowania decyzji o swoim trybie życia
i pełnieniu aktywnej roli w społeczeństwie. Osoby z niepełnosprawnościami biorą czynny udział oraz są głównym punktem odniesienia w procesie planowania, oceny i ustalania usług. - Prawnik, który w ramach poradnictwa prawnego udziela informacji z zakresu prawa pracy, uprawnień, ulg i świadczeń przysługujących osobom z niepełnosprawnościami.
- Trenerzy aktywności, których zadaniem jest pokonywanie deficytów, motywowanie do działania, doradzanie i wspieranie w procesie społecznego usamodzielniania się osoby
z niepełnosprawnością przy coraz bardziej aktywnym jej udziale. - Rehabilitanci, którzy podczas zajęć rehabilitacji ruchowej starają się przywrócić maksymalnie możliwą sprawność fizyczną oraz zwiększyć komfort życia beneficjentów ostatecznych.
- Psycholodzy, którzy podczas indywidualnych spotkań określają poziom gotowości psychofizycznej osób z niepełnosprawnościami oraz motywacji do podjęcia oraz utrzymania zatrudnienia i udziału w zaplanowanych działaniach.
- Psychoterapeuta i Psychiatra, którzy pomagają osobom z niepełnosprawnościami lepiej zaadoptować się do życia w społeczeństwie.