Zapraszamy do udziału w projekcie pn. „Czas na Aktywizację” Współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Projekt „Czas na aktywizację” realizowany jest przez Fundację Heros w partnerstwie z Fundacją Fuga Mundi w ramach Osi 11 – Włączenie społeczne, Działanie 11.1 – Aktywne włączenie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest zwiększenie szans na zatrudnienie oraz wzrost integracji społeczno-zawodowej 60 (33K, 27M) osób z niepełnosprawnościami wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym, pozostających bez zatrudnienia w wieku 18-64 lata, zamieszkujących na terenie woj. lubelskiego (w rozumieniu przepisów KC), poprzez udział w kompleksowym programie integracji społecznej i zawodowej obejmującym Indywidualny Plan Działania, , poradnictwo psychologiczne, doradztwo zawodowe, szkolenia, staże) realizowanym w trakcie trwania projektu (01.10.2017-31.08.2018) oraz podjęcie zatrudnienia przez min. 18UP do 31.08.2018 r.

Okres realizacji projektu: 01.10.2017 r. -31.08.2018 r.

Grupę docelową projektu stanowią:

• Osoby wykluczone, w tym dotknięte ubóstwem lub zagrożone ubóstwem lub zagrożone wykluczeniem społecznym,
  • osoby z niepełnosprawnościami w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 nr 127 poz. 721, z późn. zm.)
  • osoby pozostające bez zatrudnienia, w tym: bierni zawodowo i bezrobotni,
  • osoby wieku 18-64 lata,
  • osoby zamieszkujące na terenie woj. lubelskiego.

Oferujemy następujące formy wsparcia:

• Diagnozy potrzeb i Indywidualny Plan Działania,
  • Indywidualnego doradztwa psychologicznego,
  • Poradnictwa prawnego i poradnictwa zawodowego,
  • Treningów kompetencji psychospołecznych,
  • Grupowego poradnictwa zawodowego,
  • Pośrednictwa pracy i wsparcia trenera pracy,
  • Szkoleń zawodowych,
  • Staży zawodowych.

Uczestnicy/czki Projektu otrzymają:

• Stypendium stażowe,
  • Stypendium szkoleniowe,
  • Poczęstunek/catering podczas warsztatów grupowych i szkoleń,
  • Zwrot kosztów dojazdu na zajęcia,
  • Materiały szkoleniowe,
  • Wsparcie doradcy zawodowego, psychologa, prawnika, pośrednika pracy i trenera pracy.

Kwota dofinansowania: 802 928, 13 zł.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do biura projektu:

Z. Krasińskiego 2/30, 20-709 Lublin

tel. 570 122 110

e-mail: fundacja@fundacjaheros.org

Wykorzystaj swoją szansę, zgłoś się już dziś!

Oświadczenie uczestnika projektu

Regulamin Uczestnictwa w projekcie pn. Czas na aktywizację