fbpx
ul. Z. Krasińskiego 2/30, Lublin
+48 570 122 110; +48 537 122 177

Wyjazd integracyjny do Zamościa w ramach projektu pn. „Droga do samodzielności II”

Dnia 8 września 2021r. Beneficjenci projektu pn. „Droga do samodzielności II” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, uczestniczyli w ramach kulturoterapii w wycieczce do Zamościa.

Głównym punktem programu było zwiedzanie zamojskiego Ogrodu Zoologicznego, w którym podziwiać można zarówno rodzime gatunki zwierząt, jak i te egzotyczne – z odległych zakątków świata. Beneficjenci mieli okazję zobaczyć m. in. lwy, tygrysy, żyrafę, niedźwiedzie brunatne, różne gatunki ptaków czy małp. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się jeden z tygrysów, którego można było podziwiać spacerującego dumnie po wybiegu.

Po obiedzie Beneficjenci udali się na Stare Miasto, nazywane perłą renesansu, gdzie podziwiali przepiękne, kolorowe kamieniczki, będące wizytówką Zamościa.

Na zakończenie Beneficjenci mogli zobaczyć elementy murów obronnych, otaczających niegdyś zamojską twierdzę oraz Bramę Szczebrzeską, w której do niedawna mieścił się komisariat policji wraz ze zrekonstruowanym drewnianym mostem zwodzonym.

Udział w tego typu wyjściach jest dla osób z niepełnosprawnością formą rehabilitacji, tak ruchowej, jak i społecznej – pozwala nawiązać nowe znajomości, nabrać pewności siebie oraz rozwijać samodzielność. Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu wpływa pozytywnie także na dobrostan psychiczny. Obecność animatora czasu wolnego, który koordynuje zwiedzanie, zapewnia Beneficjentom poczucie bezpieczeństwa oraz niezbędne wsparcie w czasie wyjść.

Dodatkowo przypominamy, że rekrutacja do projektu „Droga do samodzielności II” nadal trwa. Osoby zainteresowane udziałem serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem: 735-398-898 lub osobistej wizyty w Biurze Projektu pod adresem: ul. Krasińskiego 2/27 w Lublinie

9 września 2021
Call Now Button