fbpx
ul. Z. Krasińskiego 2/30, Lublin
+48 570 122 110; +48 537 122 177

REALIZACJA PROJEKTU PN. „POMOC PSYCHOLOGICZNO-TERAPUETYCZNA W DOBIE PANDEMII KORONAWIRUSA”

Czy wiesz czym jest kryzys psychiczny?

Kryzys psychiczny to normalna reakcja zdrowego człowieka na sytuację trudną, zaburzającą jego równowagę psychiczną, w której dotychczasowe sposoby radzenia sobie stają się niewystarczające. Taką sytuacją może być obecne panująca pandemia, rozstanie, utrata pracy czy śmierć kogoś bliskiego. Kryzys może więc dotknąć każdego z nas. Wołanie o pomoc w takich momentach to nie słabość, to siła, na którą stać niewielu.

Jak go rozpoznać?

Emocje: kryzys sprawia, że mamy poczucie, że „wali nam się cały świat”, czujemy strach i lęk o to, co dalej,  mamy poczucie ogromnej bezsilności i bezradności, dopada nas rozpacz i panika, możemy również mieć poczucie krzywdy, straty i złości na to, co się stało.

Zachowanie: nasze zachowanie w tym okresie również jest specyficzne, stajemy się impulsywni i porywczy, wycofujemy się z dotychczasowych kontaktów z innymi ludźmi lub przeciwnie – stajemy się od nich zupełnie zależni, nie mamy siły do wykonywania dotychczasowych obowiązków, zachowujemy się sprzecznie z przeżywanymi emocjami i swoim dotychczasowym stylem bycia.

Ciało:  o tym, że przeżywamy kryzys daje nam znać również ciało, możemy mieć nudności, bóle głowy, brzucha, zaburzenia snu czy brak apetytu.

Sfera poznawcza: zmienia się również nasz sposób myślenia i spostrzegania, mamy trudność z koncentracją, nie potrafimy znaleźć żadnego rozwiązania dla swojej sytuacji, mamy poczucie braku wyjścia, nie potrafimy podjąć żadnej decyzji, a nasze myśli nieustannie błądzą wokół naszej trudnej sytuacji.

 

Jeżeli czujesz, że wskazane symptomy dotyczą Ciebie, posiadasz orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, jesteś osobą w wieku aktywności zawodowej, zamieszkujesz tereny woj. lubelskiego, świętokrzyskiego lub podkarpackiego – skontaktuj się z nami i weź udział w bezpłatnym projekcie pn. ,,Pomoc psychologiczno-terapeutyczna dla osób niepełnosprawnych w dobie pandemii koronawirusa” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Więcej informacji uzyskasz pod numerem tel. 735 398 898 lub bezpośrednio w biurze Fundacji przy ul. Zygmunta Krasińskiego 2/27 w Lublinie.

 

19 lutego 2021
Call Now Button