fbpx
ul. Z. Krasińskiego 2/30, Lublin
+48 570 122 110; +48 537 122 177

Realizacja projektu pn. „Droga do samodzielności”

Od kwietnia 2020 roku rozpoczęła się kolejna edycja projektu realizowanego przez Fundację Heros pn. „Droga do samodzielności” współfinansowanego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W ramach projektu uczestnicy mogą skorzystać z różnych form wsparcia min. spotkań z psychologiem, psychiatrą, trenerem aktywności oraz rehabilitantem.

Zrekrutowani do tej pory Beneficjenci Ostateczni skorzystali z rehabilitacji ruchowej, która pomogła przywrócić im sprawność fizyczną i komfort życia.

Beneficjenci brali również udział w Warsztatach Umiejętności Psychospołecznych prowadzonych przez Trenera Punktu Aktywizacji i Integracji. Na spotkaniach Uczestnicy zapoznali się z takimi tematami jak: komunikacja społeczna, autoprezentacja, asertywność oraz sposobami radzenia sobie ze stresem i chorobą. Zajęcia pomogły uczestnikom nabyć zaufania do grupy, nauczyć się samoakceptacji, a co najważniejsze wzrósł poziom ich samooceny.

W lipcu oraz sierpniu zostały zorganizowane przez Animatora Czasu Wolnego wyjścia do Cinema City w Plazie na komedię romantyczną: pt. „Mayday”, które odbyło się w dniu 23 lipca 2020 r. oraz w dniu 19 sierpnia 2020 r. na komedię ,,Włoskie wakacje”.  Każdy z tych seansów wywarł pozytywny wpływ na uczestników spotkania wprawiając ich w dobry nastrój oraz dostarczając im dużą dawkę optymizmu. Dzięki aktywnym formom spędzania wolnego czasu w ramach kulturoterapii uczestnicy przełamali bariery życia codziennego, nabyli pewności siebie oraz samodzielności.

 

5 września 2020
Call Now Button