fbpx
ul. Z. Krasińskiego 2/30, Lublin
+48 570 122 110; +48 537 122 177

Realizacja projektu pn. „Droga do samodzielności”

Od kwietnia 2020 roku Fundacja Heros realizuje kolejną edycję Projektu pn. „Droga do samodzielności” współfinansowanego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Projekt ma charakter społeczno-rehabilitacyjny i jest skierowany do osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności, będących w wieku aktywności zawodowej oraz pozostających bez zatrudnienia.

Beneficjenci korzystają z zajęć z kulturoterapii, które mają na celu odbudowanie relacji społecznych oraz pomoc we włączeniu się do życia społecznego. W ramach zajęć prowadzonych przez animatora czasu wolnego, w ostatnim miesiącu zostały zorganizowane darmowe wyjścia na:

  • seans filmowy „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” oraz,
  • spektakl „Przychodzi baba do lekarza”

Aktywne spędzanie wolnego czasu ramach kulturoterapii pozytywnie wpływa na Beneficjentów, którzy tym samym nabywają pewności siebie, a także stają się bardziej samodzielni. Przez cały okres uczestnictwa w Projekcie Beneficjenci korzystają m.in. z usług psychologa, rehabilitantów, psychoterapeuty jak również trenera aktywności. Indywidualne dostosowanie wsparcia do potrzeb każdej osoby, ma na celu wyeliminowanie poczucia niezrozumienia i wyobcowania w życiu społecznym.

 

 

 

26 października 2020
Call Now Button