fbpx
ul. Z. Krasińskiego 2/30, Lublin
+48 570 122 110; +48 537 122 177

Oddział Podkarpacki: Mikołajkowy Jarmark Pracy

Dnia 03.12.2022 r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć na Kongresie oraz Mikołajkowym Jarmarku Pracy na Uniwersytecie Rzeszowskim przy alei Tadeusza Rejtana 16 C w Rzeszowie.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundacja OPTEA oraz Uniwersytet Rzeszowski z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami.
Patronatem honorowym wydarzenia objęła Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg oraz Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.
Prelegentami podczas kongresu byli m. in.: Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska – Jedynak, Minister Rodziny i Polityki Społecznej Paweł Wdówik, Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek oraz Prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz.

Na wydarzeniu była możliwość posłuchania między innymi o Programie Dostępność Plus, otwartym rynku pracy, aktywizacji zawodowej i społecznej osób z orzeczoną niepełnosprawnością, o niezależności, prawie do wsparcia i edukacji.
Odbył się również Mikołajkowy Jarmark Pracy, podczas którego przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Aktywności Zawodowej i innych organizacji mogli zaoferować sprzedaż rękodzieła artystycznego wykonanego przez osoby z niepełnosprawnościami. Poza tym była możliwość porozmawiania z naszymi specjalistami odnośnie dostępnych ofert pracy, stażu czy szkoleń dla osób z niepełnosprawnościami.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

12 grudnia 2022
Call Now Button