fbpx
ul. Z. Krasińskiego 2/30, Lublin
+48 570 122 110; +48 537 122 177

Konferencja „Dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami – teraźniejszość i wyzwania”! w Lublinie

W dniu 30 listopada 2023 roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w konferencji realizowanej przez Wydział ds. Osób Niepełnosprawnych Urzędu Miasta Lublin w ramach Festiwalu Podsumowania Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.
Uczestnikami wydarzenia były osoby z niepełnosprawnościami, ich rodzice i opiekunowie oraz przedstawiciele m.in. uczelni wyższych, placówek oświatowych, urzędów oraz organizacji pozarządowych, w tym także przedstawiciele naszej Fundacji.
W czasie konferencji poruszono szeroko pojęty temat związany z aktywnością młodych osób z niepełnosprawnościami w życiu społeczności lokalnej.
W debacie na temat.: „Młodzi z niepełnosprawnościami na rynku pracy.” udział wzięła Paulina Uzdowska – doradca zawodowy i psycholog Fundacji Heros i opowiedziała o realizacji projektów wspierających aktywność zawodową osób z niepełnosprawnościami.
Dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz możliwość wspólnego podjęcia rozmowy w temacie tak istotnym dla społeczności osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin.
1 grudnia 2023
Call Now Button