fbpx
ul. Z. Krasińskiego 2/30, Lublin
+48 570 122 110; +48 537 122 177

Oddział Świętokrzyski: konferencja PFRON

Dnia 21.11.2022 r Oddział Świętokrzyski Fundacji Heros miał przyjemność wziąć udział w konferencji promującej nowy program PFRON zapewniający indywidualne wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami, w oparciu o powstałe w Oddziale Świętokrzyskim PFRON Centrum Informacyjno – Doradcze (CIDON), które pozwoli na kompleksową pomoc osobie z niepełnosprawnościami w powrocie do aktywności społecznej i zawodowej.

W trakcie konferencji informowano o otwarciu Ośrodka Wsparcia i Testów (OWIT) w Skarżysku Kamiennej, w którym osoba z niepełnosprawnościami może, przy wsparciu specjalistów, dokonać wyboru m.in. urządzeń wspomagających osoby z niepełnosprawnościami.

W konferencji wzięli udział m.in. przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz przedstawiciele Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych. Gościem konferencji był senator Krzysztof Słoń. Licznie zebranych gości powitał dyrektor Oddziału Świętokrzyskiego PFRON Andrzej Michalski. Pracownice Oddziału Świętokrzyskiego PFRON Marzena Kozieł i Joanna Głowacz mówiły o dostępności i postępowaniach skargowych oraz o wsparciu organizacji pozarządowych w ramach konkursu „Działamy razem”.
Bardzo dziękujemy za możliwość wzięcia w konferencji.

22 listopada 2022
Call Now Button