fbpx
ul. Z. Krasińskiego 2/30, Lublin
+48 570 122 110; +48 537 122 177

Kulturoterapia: wyjścia na seanse filmowe.

Fundacja Heros w ramach Projektu pn. „Droga do samodzielności II” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oferuje Beneficjentom możliwość systematycznego uczestnictwa w zajęciach z kulturoterapii. W ramach zajęć prowadzonych przez animatora czasu wolnego, w ostatnim czasie zostały zorganizowane wyjścia na seanse filmowe:

17.05 film pt. ,,Boscy’’,

24.05 film pt. ,,Książe’’,

31.05 film pt. ,,Detektyw Bruno’’,

08.06 film pt. ,,TOP GUN: MOVERICK’’,

14.06 film pt. ,,Jurassic World: Dominion’’,

29.06 film pt. ,,Elvis’’,

Udział w seansach filmowych jest dla Beneficjentów Projektu doskonałą okazją do rozwoju samodzielności, pewności siebie, nawiązania nowych znajomości oraz doskonalenia  umiejętności uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych. Poprzez terapeutyczne oddziaływanie film ma ułatwić im  rozumienie świata, panujących w nim stosunków społecznych i zawiłych relacji międzyludzkich. Obejrzane obrazy niejednokrotnie podpowiadają sposób rozwiązywania problemów podobnych do tych, jakie napotykali bohaterowie filmu, ułatwiają podejmowanie właściwych decyzji i rozładowanie napięć emocjonalnych. Film ma także moc rozwijania i pobudzania  ich wyobraźni, inspiruje do twórczego myślenia, pozwala swobodniej wyrażać samego siebie, relaksuje, obniża napięcie i odpręża . Wywołuje pozytywne odczucia, zbliża do ludzi i rozwija empatię. Omawiając ważne kwestie społeczne i obyczajowe uczy także tolerancji i akceptacji.

W ramach Projektu pn. „Droga do samodzielności II” Beneficjenci mogą skorzystać także z usług psychologa, psychoterapeuty, trenera aktywności, konsultacji psychiatrycznych oraz rehabilitacji ruchowej.

Przypominamy, że rekrutacja do Projektu nadal trwa!

Osoby zainteresowane udziałem w Projekcie „Droga do samodzielności II” serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem: 735-398-898 lub osobistej wizyty w Biurze Projektu pod adresem: ul. Krasińskiego 2/27 w Lublinie.

1 lipca 2022
Call Now Button