fbpx
ul. Z. Krasińskiego 2/30, Lublin
+48 570 122 110; +48 537 122 177

Kulturoterapia: Aktywna forma spędzania czasu wolnego w Siedlcach

Fundacja Heros z oddziałem w Siedlcach w ramach Projektu pn. Kierunek samodzielność II” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, oferuje Beneficjentom możliwość uczestnictwa w warsztatach z kulturoterapii.
Projekt oferuje szereg zajęć, które mają na celu odbudowanie relacji społecznych oraz pomoc we włączeniu się do życia społecznego.

W ramach zajęć, prowadzonych przez animatora czasu wolnego, w ostatnim czasie zostały zorganizowane wyjścia na seanse filmowe, spektakle teatralne oraz wycieczka:
  • 10. br. wycieczka szlakiem zabytków Siedlec organizowana przez Oddział PTTK „Podlasie” w Siedlcach Koło Przewodników,
  • 10 br. film biograficzny pt. ,,Johnny’’ – to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje,
  • 10. br. spektakl teatralny w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego „Małżeństwo to morderstwo”- brawurowa komedia kryminalna, w reżyserii Olafa Lubaszenki,
  • 11 br. film pt. ,,Listy do M 5’’ – wigilijne opowieści.

 


Poprzez terapeutyczne oddziaływanie, film oraz teatr ma ułatwić Beneficjentom rozumienie świata, panujących w nim stosunków społecznych i zawiłych relacjach międzyludzkich.
Obejrzane obrazy niejednokrotnie podpowiadają sposób rozwiązywania problemów podobnych do tych, jakie napotykali bohaterowie filmu, ułatwiają podejmowanie właściwych decyzji i rozładowanie napięć emocjonalnych.
Film ma także moc rozwijania i pobudzania  wyobraźni, inspiruje do twórczego myślenia, pozwala swobodniej wyrażać samego siebie, relaksuje, obniża napięcie i odpręża .
Wywołuje pozytywne odczucia, zbliża do ludzi i rozwija empatię. Omawiając ważne kwestie społeczne i obyczajowe, uczy także tolerancji i akceptacji.
Udział w seansach filmowych  oraz teatralnych jest dla Beneficjentów Projektu doskonałą okazją do rozwoju samodzielności, pewności siebie, nawiązania nowych znajomości oraz doskonalenia  umiejętności uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych. Kontakt z kulturą pozwala oderwać się od problemów dnia codziennego, zapominając na chwilę
o towarzyszących troskach.
Wszystkie seanse filmowe oraz spektakle teatralne z doborową obsadą znanych aktorów przypadły Beneficjentom do gustu, zwłaszcza te o charakterze komediowym wprawiły grupę w rozbawienie i dobry nastrój.

W ramach Projektu pn. „Kierunek samodzielność II” Beneficjenci mogą skorzystać także
z usług psychologa, psychoterapeuty, trenera aktywności, konsultacji psychiatrycznych oraz rehabilitacji ruchowej.

Rekrutacja do projektu
„Kierunek samodzielność II” nadal trwa.

Osoby zainteresowane udziałem serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem: 795-200-388 lub osobistej wizyty w Biurze Projektu pod adresem: ul. 11 listopada 9, lok.2 (I piętro), 08-110 Siedlce.


10 listopada 2022
Call Now Button