fbpx
ul. Z. Krasińskiego 2/30, Lublin
+48 570 122 110; +48 537 122 177

Wycieczka do Łodzi w ramach zajęć kulturoterapii

7 września 2023 roku uczestnicy projektów pn.: „Droga do samodzielności II” i „Kierunek samodzielność III” wzięli udział w wyjeździe do Łodzi zorganizowanym w ramach zajęć kulturoterapii, czyli aktywnych form spędzania czasu wolnego dla osób z niepełnosprawnościami.

Zwiedzanie Łodzi rozpoczęliśmy od wizyty w najnowocześniejszym w Europie Orientarium Zoo. Wspólnie z przewodniczką, która opowiadała o podopiecznych łódzkiego zoo:

  • wzięliśmy udział w karmieniu i kąpieli słoni indyjskich,
  • przeszliśmy podwodnym tunelem i obserwowaliśmy rekiny i płaszczki,
  • odwiedziliśmy wybiegi zwierząt unikatowych i zagrożonych wyginięciem,
  • i wstąpiliśmy do motylarni.

Po przerwie obiadowej i chwili odpoczynku udaliśmy się w stronę łódzkiego przedmieścia.
Wspólnie z przewodnikiem przeszliśmy Aleją Gwiazd i Galerią Wielkich Łodzian, widzieliśmy także m.in. kamienicę pod Gutenbergiem, tradycyjną żydowską kuczkę na ulicy Piotrkowskiej i oczywiście słynnego Misia Uszatka.

Dla uczestników projektów społecznościowych wycieczki integracyjne i zajęcia kulturoterapii to niejednokrotnie jedyna droga do otwarcia się otaczający ich świat i ludzi. Dzięki obecności przewodników i animatorów czasu wolnego, małymi krokami pokonują swoje trudności i bariery wynikające z niepełnosprawności. Z kolei towarzystwo innych beneficjentów zmniejsza poczucie odosobnienia i przynosi pozytywne efekty w postaci zawierania nowych znajomości.

W wycieczce udział wzięło 25 uczestników z projektów pn.: „Droga do samodzielności II” i „Kierunek samodzielność III” współfinansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób z Niepełnosprawnościami.

 

 

 

21 września 2023
Call Now Button