fbpx
ul. Z. Krasińskiego 2/30, Lublin
+48 570 122 110; +48 537 122 177

Realizacja projektu pn. ,,Droga do samodzielności”.

W ostatnim czasie kolejne osoby zakończyły cykl rehabilitacji skupiającej się na masażu leczniczym, kinezyterapii i fizykoterapii. Dzięki zabiegom Beneficjenci Ostateczni projektu pn. „Droga do samodzielności” poprawili komfort swojego stanu zdrowia oraz odzyskali maksymalną sprawność fizyczną. Rehabilitacja była dostosowana do indywidualnych  potrzeb i stanu zdrowia poszczególnych osób.

Dzięki spotkaniom z psychologiem i konsultacjom psychiatrycznym Beneficjenci projektu poprawili swoją adaptację społeczną, poziom funkcjonowania psychofizycznego oraz przełamali bariery związane z aktywnością społeczną.

Nie zabrakło również rozrywki w formie wyjść do kina czy teatru w ramach kulturoterapii z Animatorem Wolnego Czasu. W ostatnim czasie zostały zrealizowane wyjścia na :

  • film ,,Mulan” w Cinema City w Plazie (film przygodowy),
  • film ,,Raz, jeszcze raz” w Cinema City w Plazie (polska komedia),
  • spektakl ,,Teatr piasku. Mały Książę”, który odbył się w Centrum Kongresowym UP (pokaz malowania piaskiem i na wodzie w wykonaniu Tetiany Galitsyny, zwyciężczyni programu „Mam Talent”, połączony z grą aktorów i muzyką).

Wszystkie wyjścia odbyły się jeszcze przed zamknięciem ośrodków kultury wynikającym z wprowadzenia obostrzeń z dnia 07.11.2020 r. Każde zorganizowane wydarzenie skupia się na innej tematyce by każdy z Beneficjentów odnalazł coś dla siebie, a przy tym miło spędził czas.

Projekt jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i ma na celu podniesienie poziomu samooceny osób niepełnosprawnych jak również wyeliminowanie poczucia izolacji, niezrozumienia przez otoczenie. W ramach kulturoterapii uczestnicy nabywają zdolności podtrzymywania oraz odbudowywania relacji społecznych. Aktywne spędzanie wolnego czasu ramach kulturoterapii pozytywnie wpływa na Beneficjentów, którzy tym samym nabywają pewności siebie, a także stają się bardziej samodzielni.

16 listopada 2020
Call Now Button