fbpx
ul. Z. Krasińskiego 2/30, Lublin
+48 570 122 110; +48 537 122 177

„Na podlaskim Szlaku” – czyli wycieczka do Białowieży w ramach projektu „Droga do samodzielności III”

28 czerwca w ramach projektu pn. „Droga do samodzielności III” uczestniczyliśmy z Naszymi Beneficjentami w całodniowej wycieczce do Białowieży – „Na podlaskim Szlaku”.

Uczestnicy wycieczki mieli okazję podziwiać unikatowe walory przyrodnicze Białowieskiego Parku Narodowego uznawanego za Światowy Rezerwat Biosfery oraz Obiekt Dziedzictwa Światowego. W programie było również zwiedzanie Muzeum Przyrodniczo-Leśnego BPN, wieży widokowej oraz Rezerwatu Pokazowego Żubrów.

Muzeum Przyrodniczo-Leśne BPN jest najstarszym muzeum w polskich parkach narodowych i równocześnie najstarszym, czynnym muzeum województwa podlaskiego. Jego tradycje sięgają okresu międzywojennego, a w swoich zbiorach posiada wiele cennych kolekcji naukowych i rzadkich okazów.

 

 

Siedzibą Muzeum Przyrodniczo-Leśnego Białowieskiego Parku Narodowego jest nowoczesny budynek, w którym w sposób innowacyjny i atrakcyjny prezentowane są zbiory przyrodnicze z dziedziny zoologii, botaniki, historycznego użytkowania Puszczy. Szczególnie silnie akcentowane są procesy ekologiczne charakterystyczne dla Białowieskiego Parku Narodowego.

Od kwietnia 2024 roku Fundacja Heros realizuje projekt pn. „Droga do samodzielności III” współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Projekt oferuje Beneficjentom szereg zajęć z kulturoterapii, które mają na celu odbudowanie relacji społecznych oraz pomoc we włączeniu się do życia społecznego.

 

10 lipca 2024
Call Now Button