fbpx
ul. Z. Krasińskiego 2/30, Lublin
+48 570 122 110; +48 537 122 177

Kulturoterapia w ramach projektu pn. „Droga do samodzielności II”

Dnia 28 lipca 2021r. Beneficjenci projektu pn. „Droga do samodzielności II” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, uczestniczyli w ramach kulturoterapii w wycieczce do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Marii Curie–Skłodowskiej w Lublinie.

Program obejmował zwiedzanie wraz z przewodnikiem Ogrodu, kompleksu szklarni, a także zabytkowego Dworku Kościuszków. Beneficjenci poznali mnóstwo ciekawostek na temat rosnących w Ogrodzie roślin, mogli poznać te rzadkie i chronione rośliny rosnące w naszym klimacie, a także te egzotyczne – rosnące w krajach tropikalnych. Wartościowym doświadczeniem dla Beneficjentów była ścieżka zmysłów, w ramach której zgromadzone zostały rośliny oddziałujące na wszystkie zmysły człowieka, a także możliwość spróbowania nietypowych roślin i ziół, jak np. nasiona czosnaczka pospolitego czy płatki liliowca. Ciekawą atrakcją była wizyta w Dworku Kościuszków, gdzie Beneficjenci wysłuchali historii budowli, mogli podziwiać zgromadzone tam eksponaty, a także zapoznali się z ciekawostkami z życia Tadeusza Kościuszki.

Uczestnictwo w tego typu wyjściach jest dla osób z niepełnosprawnością okazją do rozwijania umiejętności psychospołecznych dzięki kontaktowi z grupą, poznania nowych miejsc, nabycia pewności siebie oraz rozwijania samodzielności. Kontakt z naturą pozwala oderwać się od problemów dnia codziennego, zapominając na chwilę o towarzyszących troskach. Ponadto, obecność animatora czasu wolnego zapewnia Beneficjentom poczucie bezpieczeństwa oraz niezbędne wsparcie.

 

Osoby zainteresowane udziałem w Projekcie „Droga do samodzielności II” serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem: 735-398-898 lub osobistej wizyty w Biurze Projektu pod adresem: ul. Krasińskiego 2/27 w Lublinie.

 

29 lipca 2021
Call Now Button